Helista meile: 601 1556

OCHSNER Soojuspumba töötsükkel

1. AURUSTUMINE

Soojusvaheti kaudu võtab vedel külmaine soojusallikast (maast, veest või õhust) energiat ning aurustub temperatuuri tõustes.

2. KOKKUSURUMINE

Elektrienergia abil surutakse gaasiliseks muutunud, kui ikka veel külm külmaine kompressoris kokku, mille käigus gaas kuumeneb. Külmaine väljub kompressorist niinimetatud kuuma gaasina.

3. VEELDUMINE/KONDENSEERUMINE

Kuum gaas liigub kondensaatorisse, annab oma energia küttesüsteemile üle, kondenseerub ja väljub kondensaatorist sooja vedela külmainena. Sel viisil soojendatakse küttesüsteemis olev vesi soovitud temperatuurini.

4. PAISUMINE

Soe vedel külmaine suunatakse paisumisventiili. Paisumisventiilis väheneb selle rõhk järsult. Selle tõttu langeb järsult ka külmaine temperatuur, ilma et tekiks mingeid energiakadusid. Seejärel suunatakse külm vedel külmaine uuesti aurustisse ja tsükkel algab otsast peale.

  • Soojuspumba soojustegur (COP tegur) näitab, kui palju kasulikku energiat toodetakse ühe ühiku toiteenergiaga. COP 4 tähendab, et 1 kW elektri abiga toodetakse 4 kW kütte-energiat. Sellest 3 kW saadakse ümbritsevast päikesest ja keskkonnast.